Zmajice su slavile su slavile rezultatom 87:82.

Japan je dobro otvorio meč, a Zmajice su prvo vodstvo imale kod rezultata 12:10. Japan je prvu četvrtinu dobio sa 23:20.

U drugoj četvrtini košarkašice Japana su imale sjajnu seriju šuteva za tri poena, a ukupno su u prvom poluvremenu ubacile 12 trojki.

Japan je na poluvrijeme otišao sa vodstvom 46:38. U trećoj četvrtini Japan je gotovo sve pogađao sa šuta za tri poena.

Pet minuta prije kraja susreta bh. košarkašice su došle u vodstvo (76:75), koje su zadržale do kraja utakmice.

U našem timu najefikasnija bila je Jonquel Jones sa 36 poena i 22 skoka i tri blokade, Tavić je ubacila 15 poena, dok se u Japanu istakla Hayashi sa 18 poena.

Bh. košarkašice su se ovom pobjedom plasirale na Svjetsko prvenstvo u Australiji.