Zvijezda 09 protiv Tuzla Cityja osvojila bodove za opstanak u Premijer ligi BiH

U posljednjoj utakmici 29. kola Premijer lige BiH za nogometaše, na stadionu Tušanj, pred malim brojem gledatelja, Tuzla City je poražen od Zvijezde 09 iz Stanišića rezultatom 1:3 (1:3).

Junak utakmice bio je Miljenko Govedarica, strijelac dva gola, koji je prvi postigao u 15. minuti utakmice, kada je „lobovao“ golmana Nevresa Fejzića i doveo tim Milenka Bošnjakovića u vodstvo – 0:1.

Domaći su u jeku žestokih napada izjednačili u 26. minuti, mada uz dosta sreće, kada se lopta nekoliko puta odbijala od igrača i golmana Filipa Erića, a u mrežu je poslao Vojo Ubiparip.

Ofanzivna igra gostiju isplatila se u 34. minuti. Nakon nabacivanja sa strane, sjajnim volej udarcem mrežu Tuzlaka zatresao je Ermin Huseinbašić.

Samo dva minuta kasnije na scenu je stupio ponovo Govedarica. Igrači Tuzla Cityja na centru terena izgubili su loptu, a nakon brze kontre napadač Zvijezde 09 po drugi put se upisao u strijelce, postigavši treći gol za svoj tim – 1:3.

Ovom pobjedom Zvijezda 09 osigurala je skoro i teoretski opstanak u bh. nogometnoj eliti, jer sada pretposljednjoj Krupi „bježi“ čak 10 bodova.

S druge strane, Tuzla Cityju predstoji velika borba da zadrži status premijerligaša, jer u posljednja četiri kola ima veoma težak raspored utakmica, a od Krupe je dijeli samo 6 bodova.