Sport

Velež preokretom do pobjede nad Tuzlom

Velež je u susretu 10. kola Premijer lige BiH na svom terenu pobijedio Tuzla City rezultatom 2:1.

Velež je u prvom poluvremenu bio bolja i opasnija momčad, ali domaći nogometaši nisu uspjeli nekoliko solidnih prilika pretvoriti u pogodak.

Kazna je stigla u 39. minuti kada je Vojo Ubiparip preciznim šutem s dvadesetak metara pogodio donji desni kut Veležovog gola za vodstvo gostiju.

I u nastavku Velež je napadao, a Tuzlaci su prijetili iz kontri.

Domaći su do izjednačenja došli u 65. minuti kad je Nusmir Fajić pospremio glavom u mrežu ubačaj s desne strane za 1:1

Rođeni su do vodstva došli samo tri minute kasnije kad se u gužvi u gostujućem šesnaestercu najbolje snašao Brandao i pogodio za konačnih 2:1.

Veležova  pobjeda mogla je biti i uvjerljivija, ali je Seid Behram u 90. minuti pogodio stativu.