Velež ‘odnio’ bodove sa Tušnja

Fudbaleri mostarskog Veleža ostvarili su pobjedu u Tuzli u utakmici sa Slobodom u okviru 25. kola Premijer lige Bosne i Hercegovine rezultatom 1:2 (0:1).

Vodeći gol za Mostarce postigao je Arman Džanković u 29. minuti utakmice nakon što je nadmudrio odbrambeni red domaćeg tima i matirao nemoćnog golmana Semira Bukvića.

U prvom poluvremenu je gol Džankovića vrijedan pažnje jer se igra odvijala između dva šesnaesterca sa sporadičnim beznačajnim pokušajima prema golu.

Sloboda koja je u ovom susretu imala imperativ pobjede ni u drugom dijelu nije nametnula stil igre koji traži trener Amir Spahić. S druge strane Velež je poziciono dobro stajao, kontrolisao igru, a kad god bi se fudbalerima iz Mostara ukazala prilika oni bi kreirali šanse pred Slobodinim golom.

Utakmica je riješena u 76. minuti kada je pogodak postigao Mehmed Ćosić, fudbaler koji je prošao sve omladinske selekcije Slobode, a koji već godinama igra za Velež, kao i Omar Pršeš. Zbog te činjenice Ćosić nije na uobičajen način proslavio gol.

Počasni gol za Slobodu postigao je Emin Jusić u trećoj minuti sudijske nadoknade nakon što je Fedor Predragović izveo korner, ali je to bila slaba utjeha za igrače i navijače.

Velež je s pobjedom ostao u dobrom ritmu dok Sloboda nastavlja s razočarenjima, a vjerni navijači čekaju na pobjedu već 19 utakmica.

Mostarci su se s nova tri boda učvrstili na sedmoj poziciji sa 30 bodova dok je Sloboda ostala na 25 osvojenih bodova i osmoj poziciji, ali se Tuzlacima sve više približavaju ekipe koje se grčevito bore za opstanak u Premijer ligi BiH.