Ubjedljiva pobjeda košarkaša OKK Slobode u susretu s ekipom Bratunca

U okviru 18. kola prvenstva BiH za košarkaše, večeras je u tuzlanskom Mejdanu OKK Sloboda pobijedila ekipu Bratunca rezultatom 88:73 (29:6, 25:22, 16:19, 18:26).

Tuzlaci su se na taj način revanširali gostima za poraz u prvom dijelu šampionata, a ujedno su ostvarili bolji skor u međusobnim susretima.

U večerašnjem duelu sve je bilo riješeno već u prvih deset minuta. Igrači trenera Damira Mulaomerovića poveli su 11:0, gosti su prvi koš postigli u 5. minuti, a za cijeli taj dio ubacili su svega šest poena, dok su razigrani “crveno-crni” postigli nevjerovatnih 29 poena.

Razlika je u drugoj četvrtini narasla na 26 poena, pa je Mulaomerović češće nego inače miksao petorku, da bi na poluvremenu domaći tim ostvario nedostižnih 54:28.

U pobjedničkom sastavu Sani Čampara i Martaveous McKnigh postigli su po 17 poena, Walter Denzel Greg je ubacio 11, koliko i Vladimir Tomašević, dok je Robert Rikić meč završio s 10 poena i 9 skokova.

U ekipi Bratunca Malik Huuchoweckyj je postigao 14, a Dejan Ćup 13 poena.