U dramatičnoj završnici OKK Sloboda pobijedila Rogašku i ostala u ABA 2 ligi

U susretu 21. kola ABA 2 lige večeras je u dvorani Mejdanu u Tuzli domaća OKK Sloboda, poslije velike drame, pobijedila ekipu Rogaške rezultatom 81:79 (24:22, 16:15, 16:20, 25:22).

Tuzlaci su poveli 7:0, ali žilavi i uporni gosti nisu im dopustili veću prednost. U 8. minuti izjednačili su na 19:19. Domaći su u 13. minuti stekli najveću prednost (33:24), no u 18. minuti bilo je 35:35.

Poluvrijeme je, ipak, pripalo igračima trenera Damira Mulaomerovića (40:37), ali već u trećoj dionici utakmice Rogaška je preokrenula rezultat pogotkom Mihe Fona na 48:52.

U zadnji dio susreta ulazi se s rezultatom 56:57 i od tada ekipe se smjenjuju u vodstvo da bi u posljednje tri minute, nakon četiri izjednačenja i više promjena u korist jedne ili druge ekipe, uslijedila prava drama.

Čampara je minutu i pol prije kraja susreta svoj tim doveo u vodstvo 75:73, a odmah potom Ivan Miličević tricom donosi prednost gostima (75:76). Vladimir Tomašević iz slobodnih bacanja i Robert Rikić vraćaju prednost svom timu (79:76), ali Dejan Čigoja uzvraća tricom za poravnanje – 79:79.

I onda Sani Čampara sedam sekundi prije kraja pogađa za 81:79, a Čigoja loše šutira za tri poena i u Mejdanu je nastalo veliko slavlje, jer je OKK Sloboda pobjedom osigurala ostanak u ABA 2 ligi bez obzira na ishod ostalih susreta ovog i posljednjeg kola.

U ekipi OKK Slobode Robert Rikić i Sani Čampara ubacili su po 19 poena, Miloš Grubor je postigao 17, a Vladimir Tomašević 10 poena.

Za ekipu Rogaške najviše poena postigli su Tadej Ferme 21, Tony Washington 14, te Miha Fon 13 poena.