Tuzlanske rukometašice bolje od Jedinstva iz Brčkog

U prvoj kontrolnoj utakmici od početka priprema, večeras su u Tuzli rukometašice domaćeg Jedinstva pobijedile Jedinstvo iz Brčkog rezultatom 32:26 (15:15).

Novi član Premijer lige BiH pružio je dobar otpor Tuzlankama u prvom poluvremenu, ali je u nastavku utakmice ekipa trostrukih viceprvakinja BiH, najčešće iz kontri, napravila rezultatsku razliku opravdavši na kraju ulogu favorita.

Istina, tome je pridonijela i povreda pretkraj prvog poluvremena najefikasnije igračice brčanskog sastava, Marijane Sorak, nakon čega više nije ulazila u igru.

U domaćem sastavu najviše golova postigle su Miljana Bošnjak i Zorana Miličević po 5, te po 4 gola Andrea Mijailović i Admira Zvekić.

U ekipi brčanskog Jedinstva Marijana Sorak je postigla 7, Sanja Katić 6, a Samra Rendić 5 golova.