Tuzlanke na Prvenstvo Balkana u karateu: Zlato za Stefani Krešić, bronze za Halilović i Abdulić

Tuzlanska karatašica Stefani Krešić, članica Karate kluba “Do”, na Balkanskom prvenstvo za kadete, juniore i mlađe seniore do 21 godine, koje se održava 6. do 8. decembra u Brežicama u Sloveniji, postigla je veliki uspjeh.

Stefani je kao članica reprezentacije BiH u kategoriji 68+ kg borbe postala prvakinja Balkana u konkurenciji mlađih seniorki.

Ona je u finalu bila bolja od Sare Rodić iz Srbije.

Njena kolegica iz kluba i reprezentacije Almina Halilović je u juniorskoj konkurenciji -53 kg osvojila bronzu, dok je njihov klupski kolega Sandro Krešić u konkurenciji juniora 76+ kg osvojio peto mjesto.

Također, Emina Abdulić iz Karate kluba Tuzla je osvojila treće mjesto i bronzanu medalju u kategoriji borbe juniorke -48kg.

Prvenstvo se završava sutra, do kada možemo očekivati još dobrih vijesti iz Slovenije.