Sport

Tuzla: Održana 6. smotra najboljih mladih šahista iz Tuzlanskog kantona

Šahovski turnir mladih zaljubljenika u šah, učenika osnovnih škola iz Tuzlanskog kantona, šestu godinu zaredom održan je ovog vikenda u organizaciji Richmond Park Međunarodne škole Tuzla i Tuzlanskog šahovskog kluba “Sloboda”. Turnir, koji sada već postaje tradicionalni, iz godine u godinu okuplja sve veći broj učesnika. Tako je ove godine na ovom prestižnom takmičenju nastupilo preko 160 učenica i učenika od 1. do 9. razreda osnovnih škola, kao i učenici srednjih škola sa područja Tuzlanskog kantona.

Ovogodišnja tuzlanska šahovska smotra mladih šahista održana je pod nazivom ”BIJADER ATIĆ – ŠAHOVSKA LEGENDA TUZLE”.

 

Poslije prigodnog obraćanja predstavnika Tuzlanskog šahovskog kluba, Adnana Karahmetovića i Sadmira Delića direktora Richmond Park Međunarodne škole Tuzla turnir je svečano otvorio Izen Hajdarević zastupnik u Skupštini Tuzlanskog kantona.

Delić je ovom prilikom naglasio: ”Šah je plemeniti sport koji ima značajno mjesto u vannastavnim aktivnostima učenika Richmond Park Međunarodne škole Tuzla jer potiče razvoj mozga, povećava IQ, potiče kreativnost, poboljšava vještine čitanja i unapređuje sposobnost pamćenja”.

Nakon iscrpljujućih i zanimljivih partija šaha, najuspješnijim mladim šahistima dodjeljene su medalje i diplome, koje je uručila Nermina Babajić, direktorica JP ”Centralno grijanje” d.d. Tuzla, prijatelja turnira.

 

Rezultati:

OSNOVNA ŠKOLA

1. razredi (djevojčice)

Amila Babić (zlatna medalja)

1. razredi (dječaci)

Irfan Bajramović (zlatna medalja)

Vedad Latifagić (srebrna medalja)

Hamza Čamdzić (bronzana medalja)

2. razredi (djevojčice)

Amina Karahmetović (zlatna medalja)

Anja Marković (srebrna medalja)

 

 

2. razredi (dječaci)

Edi Husanović (zlatna medalja)

Viktor Memišević (srebrna medalja)

Muhamed Omazić (bronzana medalja)

3. razredi (djevojčice)

Emira Mujkić (zlatna medalja)

3. razredi (dječaci)

Muhamed Mujkić (zlatna medalja)

Bakir Pašić (srebrna medalja)

Selim Hajdarević (bronzana medalja)

4. razredi (djevojčice)

Merima Konjić (zlatna medalja)

Merjem Dzafić (srebrna medalja)

Ema Jahić (bronzana medalja)

4. razredi (dječaci)

Eldin Babić (zlatna medalja)

Adis Tahirović (srebrna medalja)

Ešef Mujkić (bronzana medalja)

5. razredi (djevojčice)

Sabina Skeladzić (zlatna medalja)

Leila Randall (srebrna medalja)

Lejla Omerašević (bronzana medalja)

 

 

5. razredi (dječaci)

Emin Osmanhodzić (zlatna medalja)

Vedad Susić (srebrna medalja)

Emir Šišić (bronzana medalja)

6. razredi (djevojčice)

Amina Dzambo (zlatna medalja)

6. razredi (dječaci)

Adin Mandzuka (zlatna medalja)

Damir Sprečić Muratović (srebrna medalja)

Denis Kelava (bronzana medalja)

7. razredi (djevojčice)

Ema Đonlić (zlatna medalja)

7. razredi (dječaci)

Ado Mešić (zlatna medalja)

Omer Jahić (srebrna medalja)

Benjamin Sejdanović (bronzana medalja)

8. razredi (djevojčice)

Letić Anela (zlatna medalja)

Lamija Demirović (srebrna medalja)

Šejla Smajlović (bronzana medalja)

8. razredi (dječaci)

Bekim Osmanhodzić (zlatna medalja)

Sanjin Dzebić (srebrna medalja)

Imran Babajić (bronzana medalja)

 

 

9. razredi (djevojčice)

Nejra Beširović (zlatna medalja)

Emina Imamović (srebrna medalja)

Sara Sinanović (bronzana medalja)

9. razredi (dječaci)

Sanjin Čulum (zlatna medalja)

Muhamed Šišić (srebrna medalja)

Ermin Avdibašić (bronzana medalja)

 

 

SREDNJA ŠKOLA:

Dječaci:

Ismet Mešić (zlatna medalja)

Ivan Tunjić (srebrna medalja)

Amer Babić (bronzana medalja)

 

Djevojčice:

Ehlimana Babajić (zlatna medalja)

Selma Letić (srebrna medalja)

 

 

Regularnost turnira su pratili Rusmir Jašarević, profesor u Ricmond Park Međunarodnoj školi Tuzla, zajedno sa glavnim sudijom Ramizom Avdićem i njegovim pomoćnicima Mirzom Avdićem i Jusufom Malkićem, koji su takođe dobili odličnu ocjenu.

Komentari
Na vrh