Tuzla City furiozno u drugo kolo

Tuzla City plasirao se u drugo kolo kvalifikacija za Konferencijsku ligu.

Tim Dragana Jovića je u revanšu na Grbavici pregazio Tre Penne iz San Marina rezultatom 6:0 i sa ukupnih 8:0 otišao na megdan nizozemskom AZ Alkmaaru.

Odolijevali su gosti napadima do 35. minute, a onda napadač Semir Smailagić iz penala donosi prednost Tuzla Cityju. U šesnaestercu je prethodno nepropisno zaustavljen Ajdin Nukić.

Minimalnu prednost Tuzlaci su odnijeli na odmor, a početkom drugog poluvremena gosti su doživjeli pravi debakl.

Od 49. do 58. minute Tuzla City je postigao četiri gola.

U 49. minuti stoper Jasmin Čeliković je bio precizan za 2:0, a samo minut poslije u strijelce se upisao Mićo Kuzmanović. Semir Smailagić je u 77. minuti postigao drugi gol na susretu za 4:0, a minut poslije i drugi stoper Cityja Mustafa Šukilović pogađa mrežu gostiju za 5:0.

Promjene ishoda nije bilo do 83. minute, a onda Samir Burić postavlja konačan ishod meča.

Tuzla City naredne sedmice gostuje kod AZ Alkmaara. Ekipa iz Simin Hana imat će dovoljno vremena za odmor, s obzirom na to da je njihova premijerligaška utakmica protiv Sarajeva odgođena.