Sport

Sloboda u Antaliji pobijedila Aktobe iz Kazahstana

Pripreme u Antaliji nogometaši tuzlanske Slobode okončali su prvom i jedinom pobjedom tokom dvosedmičnog boravka u Turskoj.

Golovima Amera Osmanagića u 8. i Amera Bekića u 58. minuti Tuzlaci su danas pobijedili ekipu Aktobe, člana Premijer lige Kazahstana, saznaje Fena.

Ovo je bila najbolja igra Slobode tokom pripremnom razdoblja. Osim golova, igrači trenera Slavka Petrovića dva puta su pogađali prečku.

U prethodne dvije utakmice, Sloboda je odigrala neriješeno (0:0) protiv Arda Kardzhalija (Bugarska), dok su protiv Tom Tomska (Rusija) poraženi (1:2).

Današnju utakmicu Sloboda je počela u sastavu: Muminović, Ivetić, Salihović, Ignjatović, Terzić, Rustemović, Grahovac, Mijić, Osmanagić, Husić, Smajić.

U drugom poluvremenu Petrović je u igru uvodio još veći broj igrača, među kojima nije bilo povrijeđenih Škahića i Mehmedagića.

Sloboda se sutra vraća u Tuzlu gdje će nastaviti pripreme za početak drugog dijela prvenstva, dok je „generalka“ zakazana 10. februara protiv Zvijezde iz Gradačca.