Sloboda se nakon jedanesteraca oprostila od Kupa BiH

U 1/8 finala Kupa BiH, crveno-crni poraženi su od Sloge Meridian nakon izvođenja jedanesteraca. Nakon 90 minuta bilo je 1:1.

Od samog početka susreta fudbaleri Slobode bili su konkrentnija ekipa na terenu. Stvarali su šanse pred golom gostiju. U 4. minuti Alić je bio u odlilčnoj prilici. Delić je izveo korner, a napadač glavom pogađa stativu. Samo 3 minute kasnije nova opasnost pred golom Sloge. Sa vrha šesnaesterca šutirao je Pervan, no Gučmazov krajnjim naporom zaustavlja njegov udarac.

U 10. minuti na semaforu je stojalo 1:0. Nakon duže akcije Alić je u šesnaestercu gostiju uposlio Vranješa koji rutinski loptu šalje u protivničku mrežu za veliku radost i erupciju navijača na Gradskom stadionu u Banovićima.

Crveno-crni tu nisu stali, nastavili su sa napadima. u 14. minuti Pervan je ponovo šutirao sa distance, no bio je neprecizan. Isti igrač 5 minuta kasnije odlično upošljava Kapetanovića čiji šut odlazi iznad gola gostujućeg golmana. Do kraja prvog poluvremena igralo se pretežno na sredini terena, a na odmor se otišlo sa minimalnom prednosti Slobode od 1:0.

U nastavku Sloboda nastavlja tamo gdje je stala u prvih 45 minuta. Vranješ je već u petoj minuti nastavka odlično prošao po desnoj strani i probao uposliti Maksimovića, a u posljednji čas Gučmazov hvata loptu ispred našeg veznjaka. Prvu opasniju priliku Sloga je imala u 58. minuti utakmice. Stevanović je prošao po lijevoj strani i centrirao, a na ubačaj kasni Baranov.

Deset minuta kasnije jedanaesterac za goste. Stevanović je odlično iskoristio loptu upućenu iz svoje zadnje linije, izašao sam pred Bukvića kojeg vara, a naš golman pravi faul i sudija Dražen Marić pokazuje na bijelu tačku. Odgovornost je preuzeo Starčević, Bukvić je pročitao njegovu namjeru, no nije uspio zaustaviti udarac.

Do kraja 90 minuta Slobodi je poništen i pogodak zbog nedozvoljene pozicije, a vrijedi spomenuti i priliku Komazeca čiji udarac zaustavlja danas raspoloženi golman gostiju. Ostalo je 1:1, a pobjednika i putnika u 1/4 finale Kupa BiH odlučili su jedanesterci.

Sigurni izvođači za Slobodu bili su Komazec, Pervan, Ćivić, Bekić, Vranješ, i Jusić dok je neprecizan bio Melvin Osmić. Na drugoj strani svi izvođači bili su sigurni za pobjedu Sloge u prvoj utakmici proljetnog dijela sezone.

Današnja utakmica počela je minutom šutnje za sve žrtve razornog potresa koji je potresao Tursku i Siriju, a odana je i počast i upućeno posljednje zbogom legendarnom treneru Miroslavu Ćiri Blaževiću.

Od prve minute za Slobodu nastupili su: Bukvić, Osmanković, Jusić, Kapetanović. Osmić J., Pervan, Kurtalić, Vranješ, Maksimović, Delić i Alić. Priliku za igru još su dobili Ćivić, Bekić, Komazec, Osmić M.