Sport

Sloboda protiv Širokog Brijega osvojila važna tri boda u borbi za opstanak

U 31. kolu m:tel Premijer lige BiH, na pomoćnom terenu stadiona Tušanj, crveno-crni su pobijedili NK Široki Brijeg.

Utakmicu je bolje otvorila naša ekipa. Od prve minute preuzeli su terensku inicijativu, a prva šansa viđena je u 3. minuti. Jasmin Osmić prošao je po desnoj strani i centrirao, Vranješu je malo nedostajalo da loptu proslijedi u gol, a odbrana gostiju uspjela je otkloniti opasnost. Dvije minute kasnije na drugoj strani šutirao je Kuprešak, no udarac odlazi daleko pored gola Bukvića.

Svoj udarac u 7. minuti isprobao je i Kurtalić, bio je neprecizan. Nastavila je Sloboda sa napadima. Minut kasnije u šansi se našao i Komazec koji nije bio precizan sa vrha šesnaesterca. Uslijedio je zatim period igre u kojoj se igralo pretežno na sredini terena.

To je trajalo sve do 24. minute kada se naš napadač našao u novoj prilici. Osmić je centrirao, a Komazec glavom šutira preko gola gostiju. Do kraja prvog poluvremena vrijedi spomenuti još jedan pokušaj Kurtalića koji bez većih poteškoća zaustavlja Josipović. Na odmor se otišlo sa početnih 0:0.

Drugih 45 minuta bolje otvara naš tim. Izabranici Danijela Pranjića krenuli su ofanzivno, a to im se isplatilo u 53. minuti. Bekić petom odlično proigrava Kapetanovića, kojeg u šesnaestercu gostiju ruši Čavar, a sudija Mulahasanović pokazuje na bijelu tačku.

Odgovornost je preuzeo Vranješ koji Josipovića šalje u jednu, a loptu u drugu stranu za prednost naše ekipe i veliku radost navijača. Bio je to njegov 5. pogodak u dosadašnjem dijelu sezone.

Uslijedio je zatim period igre bez šansi na obje strane. U 80. minuti šok na Tušnju. Oliveira je prošao lijevoj strani i centrirao, a Radić pogađa za izjednačenje. 9 minuta kasnije mogli su gosti i do potpunog preokreta. Radić je ponovo bio u centru pažnje. Šutirao je sa vrha šesnaesterca, no stativa spašava naš tim.

Nakon promašenih prilika uslijedila je kazna. Kada su svi mislili da će susret završiti bez pobjednika, na scenu stupa borbenost naših momaka i Emir Jusić koji trese mrežu Širokog u 93. minuti.

Mehmedović je započeo akciju, Alić uposlio Jusića koji u stilu najboljih napadača prolazi dva odbrambena igrača Širokog i matira Josipovića za erupciju oduševljenja navijača na Tušnju.

Crveno-crni su tako stigli do nove domaće pobjede i važna tri boda u borbi za opstanak. Zahvaljujući novom trijumfu naša ekipa odmaknula se iz zone ispadanja. U narednom kolu gostuje banjalučkom Borcu.

Od prve minute na današnjem susretu nastupili su Bukvić, Osmanković, Jusić, Kapetanović, Osmić J., Varešanović, Kurtalić, Vranješ, Bekić, Mehmedović i Komazec. Priliku za igru još su dobili Alić, Osmić M, Mešić i Šubert.