Sloboda protiv Krupe vodila 2:0, a na kraju uzela samo bod

U okviru 14. kola Premijer lige za nogometaše, Sloboda je danas na Tušnju remizirala protiv Krupe rezultatom 2:2 (1:0).

Treba reći da su “crveno-crni” nastupili bez šest povrijeđenih standardnih prvotimaca, tako da je trener Slavko Petrović bio prisiljen uvrstiti u sastav mladog Amara Beganovića.

Prvi gol postigao je Sulejman Krpić u 6. minuti susreta nakon izvanrednog nabacivanja s desne strane Darka Todorovića. Strijelac Tuzlaka odlično je reagovao i u padu je glavom sa oko 10 metara poslao u lijevi donji kut vratara gostiju Nevresa Fejzića.

Nakon primljenog gola Krupa je bila mnogo opasnija, imali su nekoliko opasnih udaraca na gol, ali su izblokirani ili ih je ukrotio vratar Filip Erić.

U nastavku je Sloboda već u 47. minuti povećala prednost na 2:0. Ponovo je začetnik akcije bio Todorović, koji je na lijevoj strani pronašao juniora Edisa Smajića, a ovaj je u trku poslao loptu po zemlji iza leđa vratara Krupe.

Tuzlaci su uspješno branili svoj gol do 72. minute, kada je na nabacivanje s desna Stefana Savića u skoku Elvir Koljić silovito šutirao glavom, a lopta je gotovo kroz ruke vratara Filipa Erića otišla u mrežu – 2:1.

U 87. minuti Koljić je nakon pogreške odbrane Slobode i ubacivanja lopte iz pozadine glavom postigao i drugi gol spriječivši Tuzlake da osvoje spasonosne bodove.