Sloboda poražena u zaostaloj utakmici 1. kola domaćeg prvenstva

U zaostaloj utakmici 1. kola nogometne m:tel Premijer lige BiH, na Gradskom stadionu Banovići, Zrinjski je savladao naš tim sa 1:0.

Već u 33. sekundi gosti su mogli doći u vodstvo. Ćuže je odlično primio loptu u kaznenom prostoru našeg tima, ali je šutirao pored gola. Nakon toga nisu viđene veće prilike sve do 13. minute. Jasmin Osmić odlično je prošao po strani i centrirao, no u posljednji čas ispred Komazeca reaguje Magdić.

Šest minuta kasnije nova šansa pred golom Bukvića. Devedžić je odlično osvojio loptu ispred Bilbije i krenuo u kontranapad, međutim gostujući igrači ga obaraju, a sudija Musić samo je odmahnuo rukom. U nastavku napada Zlomislić je krenuo u kontranapad, loptu dodaje do Bilbije, koji šutira pored gola našeg tima. U 22. minuti Delić je pokušao ugroziti  Čondrića, no šutirao je direktno u golmana Plemića.

Dvije minute kasnije na drugoj strani iz slobodnog udarca centrirao je Janković, a Zlomislić glavom šutira preko gola. Do kraja prvog poluvremena viđena je još jedna prilika pred golom Bukvića. Ćuže je šutirao daleko pored gola, a na odmor se otišlo bez pogodaka.

Nastavak bolje otvaraju gosti. Pokušali su u dva navrata doći do vodstva, međutim rezultat se nije mijenjao. U 58. svoj udarac probao je Barišić, šut blokira Devedžić u korner. Upravo iz tog kornera gosti su pogodili prečku, a u nastavku napada, na drugoj strani, nakon solo akcije Mehmedović je  sa vrha šesnaesterca šutirao direktno u Čondrića. U 62. minuti Plemići dolaze u vodstvo. Jukić je centrirao iz slobodnog udarca, a  Barišić matira našeg golmana. Dvadeset minuta prije kraja utakmice Bilbija je mogao udvostručiti prednost  nakon centaršuta Ćorluke, šutirao je pored gola.

Nakon toga slijedi zatišje sve do 90. minute. Najprije nakon slobodnog udarca, Husejinović je  pronašao Vranješa, on odlično šutira glavom, no na golu Plemića istakao se Čondrić koji izbacuje loptu u korner. Upravo nakon tog kornera crveno-crni su bili najbliži izjednačenju. Husejinović je ponovo centrirao, najprije je pokušao Devedžić i pogodio prečku, a nakon njega i Mehmedović nije iskoristio svoju šansu. Ostalo je Sloboda – Zrinjski 0:1.

Svoje prve minute u crveno-crnom dresu u sezoni upisala su i najnovija pojačanja našeg kluba Amer Bekić i Stojan Vranješ. Obojica su u igru ušla u 61. minuti.

Izabranike Adnana Jahića već u subotu očekuje nova utakmica nogometne m:tel Premijer lige BiH kada na Gradskom stadionu u Banovićima dočekujemo Željezničar.

Prije samog početka današnje utakmice FK Sloboda pripremio je prigodan poklon Nemanji Bilbiji, kapitenu Plemića, koji je postao najbolji strijelac u historiji Premijer lige BiH. Poklon mu je uručio kapiten našeg tima Emir Jusić.

Za naš tim od prve minute su nastupili Bukvić, Osmanković, Devedžić, Kapetanović, Osmić J., Osmić M., Vošnjak, Delić, Maksimović, Mehmedović i Komazec. Priliku za igru još su dobili Vranješ, Bekić, Kurtalić i Ćivić.

Žuti kartoni: Devedžić, Kapetanović.