Sloboda i Velež podijelili bodove, Igman savladao Tuzla City

U zaostaloj utakmici 3. kola Premijer lige BiH Sloboda i Velež su na Gradskom stadionu u Banovićima odigrali bez pobjednika 1:1 (0:0).

Prvo poluvrijeme bilo je za zaborav. Bez konkretnijih prilika u oba šesnesterca. No, u drugom dijelu viđena je borbena i efikasna utakmica.

Sloboda se prva radovala i to na otvaranju drugog dijela. Maksimović je centrirao loptu, Vranješ je znalački primirio, a potom matirao Bogdanovića u 47. minuti utakmice.

U 60. minuti Sloboda je zaprijetila preko Maksimovića, ali je golman Bogdanović bio na mjestu i loptu krajnjim naporom izbacio u korner.

U 66. minuti šok za domaće. Pršeš je iz slobodnog udarca ubacio loptu, a Devedžić je nespretno reagovao i pogodio mrežu svog tima.

Rotirao je trener Jahić, ali Sloboda do kraja nije imala izgledniju priliku. U finišu je Velež preko Pršeša ozbiljno zaprijetio, a potom je Vehabović pogodio prečku u 87. minuti.

Ujedno to su bili posljednji pokušaju na današnjoj utakmici. Sloboda je osvojila svoj jedanesti bod baš kao i klub iz Mostara.

Nogometaši Igmana iz Konjica danas su u Doboju kod Kaknja pobijedili ekipu Tuzla Cityja sa 3:2, u zaostaloj utakmici trećeg kola Premijer lige Bosne i Hercegovine.

Domaći su poveli u 22. minuti preko Durakovića, a samo četiri minute kasnije Tuzla je izjednačila golom Pantelića.

U 73. minuti Igman ponovo dolazi u vodstvo, a strijelac je ovoga puta bio Ramić. Za novo izjednačenje pobrinuo se Smajlagić u 81. minuti, a pobjedu Igmanu minutu kasnije donio je Bodul.

Obje ekipe susret su završile sa po 10 igrača, pošto su crvene kartone dobili Mehidić u 39. minuti kod Tuzla Cityja te Alagić u 78. minuti kod Igmana.

Igman je zahvaljujući ovoj pobjedi skočio na sedmo mjesto na tabeli, dok je Tuzla City propustio priliku da se izdvoji na čelu tabele. Trenutno je na diobi prvog mjesta sa Širokim Brijegom i Željezničarom koji ima utakmicu više.