Sport

Sloboda golom Smajića pobijedila Borac

U okviru 5. kola bh. noogmetne Lige za opstanak, na Tušnju je domaća Sloboda golom Edisa Smajića pobijedila banjalučki Borac rezultatom 1:0 (1:0).

Domaći igrači bili su nešto nadmoćnija ekipa u prvom poluvremenu, a prvu šansu, već u 5. minuti, imao je Borac. Sa oko 20 metara snažno je šutirao Vladan Danilović, ali je pravom paradom loptu ispod grede izbacio golman Azir Muminović.

Sloboda je uzvratila u 14. minuti udarcem Darka Todorovića, ovoga puta lopta je zamalo otišla preko grede.

Tri minute kasnije Edis Smajić je imao dobru priliku za gol, no lopta se „izgubila“ u pravoj „šumi nogu“.

U trenucima kada se očekivao kraj poluvremena, korner je izveo Semir Musić, kome je ovo bio debi u dresu Slobode. Pred golom Borca najbolje se snašao Smajić postigavši iznimno vrijedan gol za svoju ekipu – 1:0.

U nastavku utakmice Banjalučani su pokušavali doći do izjednačenja, još jednom je Danilović opasno zaprijetio, ali nedovoljno za izjednačenje rezultata.

I domaći su imali nekoliko povoljnih prilika da povećaju vodstvo, ali nisu postigli drugi gol. Za njih je i jedan bio doboljan za zlata vrijednu pobjedu. Tim više, što su nastupili bez Terzića, Osmanagića i Bekića.

U 85. minuti drugi žuti karton dobio je Nemanja Janičić, pa je Borac ostatak utakmice igrao s igračem manje.

Drugi susret petog kola Lige za opstanak između Čelika i Mladosti počeo je u 18 sati, dok u nedjelju igraju Gošk – Vitez (16.30).