Sloboda deklasirala Leotar u Mejdanu

Košarkaši Slobode deklasirali su trebinjski Leotar u 2. kolu Lige 6 rezultatom 103:81 (50:50).

Početak utakmice protekao je u ispitivanju snaga, gdje su se ekipe smjenjivale u minimalnom vodstvu. Sloboda u nastavku koristi greške gostiju i vodi nakon prve dionice 25:21.

Zakucavanjem Emira Krajinića Tuzlaci otvaraju drugi period, a Trebinjci tricom Dejana Šakotića. Nakon izjednačenja 27:27, Sloboda mini serijom 5:0 vodi 32:27. Na odmor se otišlo kod rezultata 50:50.

Sloboda agresivno otvara drugo poluvrijeme sa vezanih 6 poena za 56:50. Trojkom Ibrahima Durme Tuzlaci idu na plus 8, 64:57…

Na početku četvrte dionice Haris Delalić je efektnim zakucavanjem podigao publiku na noge za 79:67, a kapiten Đorđe Lelić svojim trojkama donosi prednost od 20 i više poena.

Najefikasniji kod Slobode bili su: Lelić 25, Durmo i Delalić po 22 poena. U redovima Leotara istakli su se: Šakotić i Jeftić po 17, te Nikola Đurasović 12 poena.