Rukometaši Slobode u Mejdanu nadigrali Lokomotivu iz Brčkog

U utakmici 18. kola rukometne Premijer lige Bosne i Hercegovine večeras je u dvorani Mejdan u Tuzli ekipa Slobode pobijedila Lokomotivu iz Brčkog rezultatom 35:30 (18:14).

Domaća ekipa u prvom poluvremenu vodila je 14:7 zahvaljujući raspoloženim Arnadu Hamziću, ali su gosti u finišu tog dijela utakmice smanjili razliku i na odmor se otišlo s rezultatom 18:14.

Sredinom drugog dijela ‘žilavi’ Brčaci uspjeli su izjednačiti na 21:21, potom se igralo gol za gol, da bi domaći u 52. minuti golom Darka Ilića ponovo otišli na dva gola prednosti (27:25).

Minutu kasnije gosti su ponovo smanjili na gol, a Ilić, Talevski i Hamzić su s još nekoliko golova povećali prednost “solara” na nedostižnih 33:28 u 58. minuti.

Osmom pobjedom Sloboda je na tabeli stigla Lokomotivu i obje ekipe sada imaju po 25 bodova.

Najefikasniji u redovima Slobode bili su Arnad Hamzić sa 11, Emir Suhonjić sa pet, te Darko Ilić i Jovan Talevski sa po četiri gola.

U ekipi Lokomotive Šerif Baraković je postigao osam, a Njegoš Đukić pet golova.