Rukometaši Slobode u kantonalnom derbiju nadigrali Konjuh

Rukometaši tuzlanske Slobode ostvarili su u subotu pobjedu u kantonalnom derbiju nad Konjuhom iz Živinica rezultatom 27:26 (16:16) u 22. kolu Premijer lige BiH.

Gledaoci u Mejdanu mogli su gledati dinamičnu i neizvijesnu utakmicu do samog kraja. U prvom dijelu igralo se gol za gol, a na veliki odmor otišlo se kod rezultata 16:16.

U nastavku igralo se mnogo čvršće u odbrani, a sloboda je otišla na 21:18 u 42. minuti. Gosti se nisu predavali, puhali su domaćima za vrat, ali u posljednjem napadu na utakmici nisu imali dovoljno sekundi na raspolaganju da eventualno dođu do poravnanja.

Ostalo je 27:26 za tuzlanski tim u kojem su najefikasniji bili Alen Ovčina sa 6 i Arsenije Bubić sa 5 postignutih golova.

Kod Konjuha najefikasniji su bili Nermin Smajić sa 7 i Sead Dautović sa 4 postignuta gola.

Sloboda je zadržala drugu poziciju na tabeli sa 29 bodova, a Konjuh je devetoplasirani sa 18 bodova.

U ostalim utakmicama 22. kola Premijer lige BiH postignuti su sljedeći rezultati: Iskra – Vogošća 35:30, Bosna Sarajevo – Izviđač 28:35, Leotar – Sloga Gornji Vakuf 28:27, Sloga Doboj – Maglaj 31:34, Krivaja – Borac 26:29, Gradačac – Gračanica 24:23. Slobodna je bila ekipa Bosne iz Visokog.

Tabela: 1. Borac 37, 2. Sloboda 29, 3. Leotar 27, 4. Izviđač 23…