Rukometaši Slobode nadigrali Maglaj

Rukometaši tuzlanske Slobode nadigrali su Maglaj u 20. kolu Premijer lige Bosne i Hercegovine rezultatom 31:25.

Tim Siniše Markote opravdao je ulogu favorita i nastavio svoj pobjedonosni niz kada su u pitanju premijerligaške utakmice.

Sloboda je utakmicu otvorila serijom od 3:0, a gosti su svoj prvi gol postigli u 5. minuti.

Uslijedio je period dobre igre Maglajlija koji su poveli sa 6:4. Na poluvremenu su domaći imali prednost 14:12.

U nastavku ubilježeno je izjednačenje na 19:19, ali je Sloboda u narednim minutama “prelomila” utakmicu i otišla nedostižnih 26:20.

Susret su domaći priveli kraju i slavili sa 31:25.

U redovima Slobode najefikasniji su bili Anes Bečić sa 9 i Emir Suhonjić sa 7 postignutih golova, a kod Maglaja Benjamin Čičkušić je postigao 13 golova.

U 20. kolu postignuti su sljedeći rezultati: Konjuh – Gračanica 28:32, Krivaja – Leotar 21:22, Sloga Doboj – Izviđač 30:29, Gradačac – Bosna Visoko 28:20, Iskra – Borac 20:23, Bosna Sarajevo – Sloga Gornji Vakuf 29:31, Sloboda – Maglaj 31:25. Slobodna je bila ekipa Vogošće.

Na tabeli prvoplasirani Borac ima 33 boda, na drugom mjestu je Sloboda sa 27, a treći Leotar sa 25 osvojenih bodova.