Rukometaši Borac m:tela teško do pobjede protiv Slobode

U prvoj utakmici nove rukometne sezone u Premijer ligi BiH, u dvorani Borik u Banjoj Luci Borac m:tel je teže od očekivanja slavio protiv tuzlanske Slobode, pobijedivši rezultatom 34:32 (19:14).

Tuzlaci su poveli 0:4, domaćin je preokrenuo na 6:5 da bi se u „egalu” igralo sve do 25. minute, kada su Banjalučani serijom 5-0 napravili veću razliku.

Tuzlaci su se sredinom nastavka vratili, smanjili su u 44. minuti na 25:24 i završnica je postala neizvjesna.

Kod rezultata 33:31 u 58. minuti gosti nisu iskoristili “sedmerac”, a na drugoj strani Borcu m:telu je dosuđen kazneni udarac, kojim su otišli na nedostižnih 34:31. Konačan rezultat postavio je Davor Kadić golom s krila za 34:32.

Najbolji strijelci Borac m:tela bili su Vladan Đurđević i Bojan Radenović s po 8 golova, dok je Milan Dakić postigao 7.

Najefikasniji u redovima Slobode bili su Davor Kadić 9, Emir Suhonjić 8, te Arnad Hamzić 5 golova.