Remizirali Sloboda u Tuzla City

U 15. kolu nogometne m:tel Premijer lige BiH, fudbaleri Slobode i Tuzla Cityja odigrali su susret bez pogodaka. Nakon 90 minuta na semaforu je stojalo 0:0.

Početak utakmice nije donio veća uzbuđenja na Gradskom stadionu u Banovićima. Prvih deset minuta igralo se pretežno na sredini terena. Prvu priliku na utakmici imao je Vranješ. Prijetio je sa distance, no šutirao je direktno u Fejzića. U 18. minuti Vranješ je ponovo bio u prilici, međutim ponovo je šutirao direktno u golmana gostiju.

Pet minuta kasnije Vranješ je nakon kornera mogao dovesti Slobodu u vodstvo, njegov udarac glavom odlazi preko gola. Tim iz Simin Hana prvu priliku imao je u 25 minuti. Nukić je prošao po strani i centrirao, Nargalić glavom šutira, no bez veće opasnosti po Bukvića.

U 29. minuti Vranješ je bio najbliži pogotku. Mehmedović je odlično izvršio pritisak na gostujuću odbranu, osvojio jednu loptu i uposlio našeg ofanzivca koji fantadtično šutira, međutim lopta odlazi preko gola. Crveno-crni su do odlaska na odmor imali još nekoliko izglednih prilika.

Prvu je imao Melvin Osmić koji je bio neprecizan nakon centaršuta Maksimovića iz kornera. U 37. minuti viđena je stopostotna prilika na naš tim. Bekić je iskoristio grešku gostujuće odbrane, izašao sam pred Fejzića koji uspijeva odbraniti njegov udarac. U nastavku akcije prijetio je i Vošnjak ali njegov udarac blokira Karjašević. Posljednju priliku u prvom poluvremenu imao je Mehmedović. Nakon kornera šutirao je sa vrha šesnaesterca, međutim bio je neprecizan. Ostalo je 0:0 nakon prvih 45 minua.

Drugih 45 minuta nije ponudilo veća uzbuđenja. Viđeno je tek nekoliko prilika na obje strane. Vrijedi spomenuti priliku Mehmedovića u 50. minuti. Odlično je prošao po desnoj strani i šutirao, njegov udarac zaustavlja Fejzić. Goste su u vodstvo pokušali dovesti Mehidić i Kuzmanović, no oba puta se istakao Bukvić.

Od prve minute za naš tim nastupili su Bukvić, Ćivić, Osmanković, Osmić M., Kapetanović, Osmić J., Vošnjak, Vranješ, Mehmedović, Maksimović, Bekić. Priliku za igru još su dobili Husejinović, H. Beganović, Jarović i Komazec.

U narednom kolu Sloboda gostuje u Banja Luci ekipi Borca.