Sport

Remi u Banovićima, Sloboda nije uspjela doći do preokreta

U 10. kolu nogometne m:tel Premijer lige BiH, Sloboda i Željezničar su remizirali 1:1.

Po izuzetno kišovitom vremenu prvo poluvrijeme na Gradskom stadionu u Banovićima nije donijelo veća uzbuđenja. Prva prilika viđena je u 5. minuti susreta. Vranješ je prošao po lijevoj strani, pronašao Komazeca, koji je pokušao atraktivno makazicama, no njegov udarac odlazi daleko pored gola gostujućeg tima.

Pet minuta kasnije viđena je prva prilika za goste. Haračić je šutirao, a Bukvić hvata loptu. U 15. minuti viđena je najbolja prilika na utakmici. Vranješ je pokušao direktno iz slobodnog udarca ugroziti Bendera koji krajnjim naporom brani i loptu odbija u korner. U 23. minuti udarac je isprobao i Štilić, međutim bez opasnosti po Bukvića. Dvije minute kasnije nakon kornera pokušao je i Amoah postići pogodak, bio je neprecizan.

Već u idućem napadu crveno-crni su mogli doći u vodstvo. Vranješ je odlično pronašao Delića kojeg u posljednjem trenutku zaustavlja Kosorić. Do kraja prvih 45 minuta vrijedi spomenuti udarac Santosa koji je sa lakoćom zaustavio Bukvić. To je ujedno bilo sve u ne tako zanimljivom prvom poluvremenu.

U nastavku je viđen isti scenarij sve do 54. minute kada gosti dolaze do vodstva. Štilić je centrirao iz slobodnog udarca, a Hodžić matira Bukvića. Sedam minuta kasnije naši momci su bili najbliže izjednačenju. Vranješ je odlično uposlio Maksimovića, koji vraća povratnu loptu za Delića, ali veznjak Slobode pred Benderom nije zahvatio loptu kako je želio. Golman sarajevskog tima je bez problema odbranio.

U nastavku izabranici Adnana Jahića preuzeli su terensku inicijativu što su u 69. minuti krunisali pogotkom. Delić je centrirao iz slobodnog udarca, Maksimović je proslijedio do Osmankovića koji matira Bendera za 1:1. Naši momci nastavili su sa napadima, međutim do kraja utakmice nisu uspjeli stvoriti još jednu konkretniju priliku i u potpunosti preokrenuti utakmicu.

Baš kao i u prethodnim odigranim utakmicama u Banovićima, navijači su bili naš 12. igrač. Tokom svih 90 minuta bili su dodatan vjetar u leđa našem timu.

Izbranici Adnana Jahića nemaju mnogo vremena za odmor. Već u srijedu crveno-crne očekuje nova ligaška utakmica. Ponovo smo domaćini u Banovićima, a protivnik nam je mostarski Velež.

Priliku za igru od prve minute za naš tim dobili su Bukvić, Osmanković, Devedžić, Osmić J., Ćivić, Osmić M., Vošnjak, Delić, Vranješ, Mehmedović i Komazec. Još su nastupili Maksimović, H.Beganović, Kurtalić, Kapetanović i Husejinović.

Žuti kartoni: Komazec, Osmić J.