Remi Slobode i Željezničara na kraju sezone

U posljednjem 33. kolu Premijer lige BiH Sloboda i Željezničar su remizirali na Tušnju 1:1 (1:1).

Poveli su gosti u 5. minuti. Hajdarević je uposlio Hodžića, koji je predriblao Devedžića i poslao loptu pored stative u mrežu. Domaći su mogli izjednačiti u 7. minuti, ali je idealnu priliku za gol propustio Ramić.

U 12. minuti gosti traže jedanaesterac nakon pada Kosorića u šesnaestercu, ali sudijska pištaljka se nije oglasila.

Sloboda je stigla do izjednačenja u 40. minuti. Pogodio je Jusić, koji je u 27. minuti igre zamijenio povrijeđenog Devedžića. Na odmor se otišlo s rezultatom 1:1.

U drugom poluvremenu obje momčadi su imali svoje poluprilike, ali promjene rezultata nije bilo.

Sloboda sezonu završava sa 33 osvojena boda i plasmanom na 10. poziciju, a Željezničar je šestoplasirani sa 43 osvojena boda.