Volim sport posebno velike sportske događaje kao na Olimpijskim igrama. Nekako mi je najprirodnije, najnormalnije, najzdravije podržavati reprezentacije iz našega okruženja.
O košarkaskoj utakmici između Srbije i Amerike neću, jer je prof dr Mirsad Djonlagic dao izuzetnu stručnu analizu iste, ali hoću o našim učesnicima na Olimpijskim igrama Pariz 2024 godine. Hoću da izrazim čestitke i zahvalnost onim heroinama i herojima koji su časno, pošteno, sportski i viteški predstavljali moju domovinu Bosnu i Hercegovinu.
Lana Pudar, Larisa Cerić, Aleksandra Samardžić, Mesud Pezer i Jovan Lekić neizrecivo vam hvala, budite ponosni na sve što ste pokazali i uradili.
Da nikako ne smijem zaboraviti ni izvrsnog košarkaskog sudiju našeg sugrađanina Ademira Zurapovića koji je odlično sudio utakmicu. Posto je bilo zlonamjernih komentara na račun našeg sugrađanina, podsjećam da je nas grad Tuzla uvijek bila kolijevka košarkaske igre i drugih sportskih disciplina, a iznjedrila je izmedju mnogobrojnih Mirzu Delibašića Kindžeta, Raziju Mujanović, Damira Mulaomerovića, Jasmina Hukića,…. košarkaskog sudiju Aku Kurilića.
Jedinstvo Aida ženski košarkaski klub i Bosna Sarajevo popeli su se na sam krov Evrope u ženskoj i muškoj košarkaškoj igri i ušli u anale BH i jugoslovenskog sporta.
Lana puna ti podrška!
Isplivala si Olimpijsku normu (u Barseloni prošle godine) i to sa sedamnaest godina što je ogroman uspjeh sam po sebi. Sama sa svojim trenerom, bez ičije pomoći. Od starta do cilja. Učestvovanje na ovim Olimpijskim igrama je svakako za historiju.
Danas ti je već osamnaest godina, a za četiri godine tijelo je još uvijek u psiho-fizičkom razvoju.
Koliko je potrebno uloziti truda,samoodricanja od svakodnevnih sitnica naročito u tim tinejdžerskim godinama i provoditi sate i sate, dane, mjesece u bazenu…
To može samo onaj ko iskreno voli plivanje, a Lana je ta.
Od mene ima OGROMNU podršku i nemam dovoljno riječi da se zahvalim što je odlučila da pliva pod zastavom naše domovine Bosne i Hercegovine.
Lana Pudar je naš najbolji ambasador i prilika da se za našu zemlju Bosnu i Hercegovinu na ovom planetarnom i najvećem sportskom događaju gdje se 206 zemalja i 10.500 sportistkinja i sportista bore za prestiž, bore u duhu univerzalnog olimpijskog gesla, brže, više, jače, ali i zajedno, čuje nesto pozitivno.
Mr sc Sulejman Mulić Šulc profesor