Pet titula seniorskih prvaka BiH za 2022 za atletičare-ke AK Sloboda Tehnograd

Zbog odlaska atletske reprezentacije BiH na Mediteranske igre koje će se krajem ovog i početkom narednog mjeseca održati u Oranu/Alžir, Pojedinačno prvenstvo BiH je organizovano dan ranije  na atletskom poligonu “Kamberović polje” u Zenici.  Atletičari-ke AK “Sloboda Tehnograd” okitili su se sa 11 medalja, osvojivši 5 zlatnih, 3 srebrne i 3 bronzane medalje.

Titule seniorskih prvaka BiH za 2022 godinu osvojili su i potvrdili prošlogodišnje titule: Mahir Kurtalić  u trci na 110 m pr,  Rusmir Malkočević u trci na 400 m pr, Elma Hasanbašić u trci na 3000 m stipl, te Hajrudin Vejzović koji je pobijedio u trkama na 100 m i 200 m, čime je ponovo preuzeo primat najboljeg seniora  u obje ove discipline, obzirom da je prošle godine bio viceprvak na 100 m.

Srebrne  medalje osvojili su: Edhem  Vikalo u trci na 100 m, Elma Hasanbašić u trci na 3000 m i muška seniorska štafeta 4×100 m (Bakir Baković, Enes Džinić, Alija Džinić i Bakir Musić)

Bronzane medalje osvojili su Edhem Vikalo u trci na 200 m, Nejla Kamerić u trci na 3000 m stipl i muška seniorska  štafeta 4×400 m (Edhem Vikalo, Hajrudin Vejzović, Bakir Musić i Rusmir Malkočević).

Hajrudin Vejzović, Edhem Vikalo i Rusmir Malkočević zajedno sa trenerom Kadom Delić-Selimović putuju u Alžir gdje će 30 juna nastupiti u disciplinama 100 m – Vejzović i Vikalo, te 400 m pr – Rusmir Malkočević.

Pored nastupa na Pojedinačnom prvenstvu BiH za seniore i seniorke koje je održano u Zenici danas su naši najmladji članovi otputovali u Istočno Sarajevo gdje su nastupili na manifestaciji “Šest gradova – šest sportskih avantura”  na kojoj je najbolji plasman ostvario Amar Bećirović koji se u trci na 100 m  osvojio 2 mjesto i srebrnu medalju, dok su ostali takmičari-ke ostvarili sljedeçe rezultate.