Odbojkašice Kule Gradačac u Tuzli slomile otpor žilave Slobode

U okviru 12. kola prvenstva odbojkašica BiH, u Tuzli je domaća Sloboda poražena od ekipe Kula Gradačac rezultatom 0:3 (20:25, 20:25, 21:25).

Glatka pobjeda gošći navodi na zaključak da su do tri boda došle lako. Međutim, u svakom setu vodila se žestoka borba, a susret je efektivno trajao 70 minuta.

U prvom setu ekipe su se smjenjivale u vodstvu, da bi kod rezultata 14:14 gošće napravile seriju poena za pobjedu 20:25 i vodstvo od 0:1 u setovima.

U drugom je ekipa iz Gradačca povela 4:8 i 8:12, te je izgledalo da će lakše dobiti set. Međutim, domaće igračice predvođene Elmom Karabegović preokrenule su rezultat na 14:13. Gošće su nakon toga dobile četiri poena u nizu, a potom su napravile razliku (16:20) što je za Tuzlanke bilo nedostižno.

Najduže se igralo u trećem setu koji je trajao 29 minuta. Igračice trenera Gorana Hadžića povele su 4:9, zatim 7:12. Na krilima publike igračice Slobode smanjile su njihovu prednost na 12:14, ali su ponovo izgubile koncentraciju.

Gošće prave seriju 0-6 (12:18) i mirno privode meč kraju. Potpuno zaslužena pobjeda gošći, ali svi komplimenti igračicama oba tima na velikoj borbenosti i dobroj odbojci.

Kula Gradačac sada ima 33 boda, dok je Sloboda ostala na 14 .