Sport

Nove medalje za atletičare AK “Sloboda Tehnograd”

Jučer je u Čitluku na stadionu Bare, održano Državno atletsko prvenstvo BiH za cicibane na kome je nastupilo 6 takmičara-ki Ak “Sloboda Tehnograd”: Ajna Nezirovac, Melina Murgić, Ajla Babajić, Vedad Suljkanović, Amar Bećirović i Kerim Halilović.
Osvojene su tri medalje, od čega dvije srebrne i jedna bronzana.
Titule viceprvaka BiH za 2022. godinu osvojili su Ajna Nezirovac u skoku u dalj i Kerim Halilović u trci na 600 m, dok je bronzanu medalju osvojila Melina Murgić u skoku u dalj. Ostali takmičari Suljkanović, Bećirović i Babajić popravili su svoje lične rekorde u disciplinama 200 m, skok u dalj i vortex.
Jučer su također naši najbolji sprinteri Hajrudin Vejzović i Edhem Vikalo nastupili na međunarodnom mitingu u Zagrebu na kome je Hajrudin Vejzović pobijedio sa rezultatom 10,91 dok je Vikalo osvojio 2. mjesto sa vremenom 11,01.
I u nastavku atletske takmičarske sezone, atletičare ovog kluba očekuju brojni nastupi na domaćoj i internacionalnoj sceni. Godina u kojoj klub proslavlja 75 godina uspješnog postojanja i rada, će, ako je suditi po njenom početku, biti jedna od najuspješnijih u tradiciji dugoj skoro 8 decenija.