Nikad smiješniji penal sviran na utakmici Bratstva iz Gračanice i Budućnosti iz Banovića (VIDEO)

U okviru 15. kola Prve lige Federacije Bosne i Hercegovine Bratstvo je u Gračanici savladalo banovićku Budućnost sa 2:0, a utakmicu su obilježile i dvije loše procjene sudije Denija Ćatibovića piše Medijanbetsport.ba

Završen je prvi dio sezone u Prvoj ligi Federacije Bosne i Hercegovine, a u posljednjem njegovom kolu GOŠK je preuzeo lidersku poziciju pobjedom nad Sim-bauom, nakon što je dan ranije Igman remizirao u Goraždu. Najviše pažnje ipak je privukao derbi Bratstva i Budućnosti odigran u Gračanici.

Bratstvo je slavilo sa 2:0, a domaće je do prednosti doveo Mahir Kujundžić u finišu prvog poluvremena utakmice. Dvadesetak minuta prije kraja domaći su zabili i drugi gol, a njega je postigao Maid Jaganjac nakon što je sudija Deni Ćatibović svirao krajnje diskutabilan penal.

Naime, golman gostiju Denis Mujkić istrčao je sa linije gola kako bi pokušao da uhvati visoku loptu, ali se zaustavio kada je shvatio da će protivnik do nje stići prije njega. To je iskoristio igrač Bratstva koji se nakon kontakta s loptom pomjerio u nazad i sudario s čuvarom mreže, nakon čega je sudija pokazao na bijelu tačku.

Na drugoj strani ipak situacija u kojoj je bilo dosta više elemenata na penal nije tako okarakterisana. Igrač Budućnosti u prijemu lopte povučen je sa leđa i oboren na zemlju, bez da se on prethodno pomjerao, ali je Ćatibović tada pokazao da se igra nastavi.

Konačni ishod uticao je i na stanje na tabeli. Iza GOŠK-a i Igmana koji su bodovno izjednačeni sa po 33 osvojena boda i nalaze se na prva dva mjesta sada se nalazi TOŠK sa tri boda manje, a četvrto i peto mjesto pripada Bratstvu i Budućnosti koji imaju po 27 bodova.