Nakon penala Tuzla City bolji od Širokog

Nakon penal drame fudbaleri Tuzla Cityja izborili su plasman u 1/4 finale Kupa BiH.

U regularnom dijelu susreta na Pecari je bilo 2:2 a u raspucavanju Tuzlaci su sa 8:9 bili uspješniji od Širokog i plasirao se među osam najboljih.

Bošnjaković je startao ispred Fejzića sa Ćorićem, Šukilovićem, Čelikovićem i Mehidićem u zadnjoj liniji. Diaby i Karjašević bili su na poziciji dva zadnja vezna, ispred njih Mešinović, Pantelić i Kuzmanović te u vrhu Hadžić.

Domaći su poveli nakon 18 minuta igre kada se Radić najbolje snašao ispred Fejzića. Uzvratili smo brzo kada je Hadžić odigrao dupli pas sa Pantelićem, koji je srušen u kaznenom prostoru. Siguran sa 11 metara bio je Hadžić.

U finišu poluvremena penal za Široki. Fejzić brani Vukoji udarac ali Gigović ponavlja penal pa domaći pogađaju iz drugog pokušaja.

Na poluvremenu Bošnjaković ostavlja u svlačionici Mešinovića a u vatru gura Nukića.

U 52.minuti Pantelić izvodi korner za Karjaševića koji sa 16 šutira a na petercu se Diaby dobro snalazi za 2:2.

U nastavku meča priliku su dobili Gavrić i Šubašić ali promjene nije bilo.

U penal seriji Pantelić je samo kod nas promašio a kod Širokog dvojica. Jedan je Fejzić zaustavio a drugi je završio na stativi. Odlučujući penal je šutirao bivši igrač Širokog, Dino Ćorić za slavlje Tuzlaka i 1/4 finale Kupa BiH.