Na Federalnom dvoranskom prvenstvo u atletici za mlađe kategorije 23 medalje za takmičare-ke AK Sloboda Tehnograd

Pored oborenog seniorskog dvoranskog rekorda na Medjunarodnom atletskom dvoranskom mitingu u Novom Mestu /SLO/ u trci na 60 m sa rezultatom 6:74 s, ovog vikenda u Sarajevu i Zenici održano je Dvoransko atletsko prvenstvo Federacije BiH na kome su takmićari-ke AK “Sloboda Tehnograd” osvojili 23 medalje od čega 5 zlatnih 8 srebrnih i 10 bronzanih medalja . Titule prvaka FBiH za 2022, osvojili su Hadżimehmedović Omar u kategoriji cicibani u disciplini bacanje kugle, Ajna Nezirovac u kategoriji cicibanki u skoku u dalj, Ema Mešković u kategoriji mladjih juniorki u skoku u dalj, Elma Hasanbašić u kategoriji juniorki u skoku u dalj, Rijad Hasanbašić u kategoriji juniora u skoku u dalj,

Titulama viceprvaka-inja Federacije BiH okitili su se; Ajna Nezirovac u kategoriji cicibanki u trci na 60 m , Berina Mujanović za cicibanke u bacanju kugle, Ismihan Muratović u kategoriji djevojćica u skoku u vis i skoku u dalj, Nudżejma Vrabac u kategoriji juniorki u skoku u dalj Ismihan Muratović u kategoriji mladjih juniorki, Edvin Lugonja u kategoriji juniora u skoku u dalj, Tarik Nezirovac u skoku u u kategoriji pionira u skoku u dalj,

Bronzane medalje osvojili su Nikola Pavljaśević u kategoriji pionira na 60 m, Ema Mešković u kategoriji djevojčica na 60 m, Ajna Nezirovac u kategoriji cicibanki na 60 m, Melina Murgić u kategoriji cicibanki u skoku u dalj i bacanju kugle, Omar Hadžimehmedović u kategoriji cicibana u skoku u dalj,

Ismihan Muratović u troskoku u kategoriji mladjih juniorki, Amna Musić u kategoriji mladjih juniorki u skoku u dalj, Amna Murić u kategoriji juniorki u skoku u dalj, Hadżimehmedović Tarik u kategoriji pionira u skoku u dalj,

Svoj prvi reprezentativni nastup na Prvenstvu Balkana za juniore u subotu 12. februara imao je i Adi Nurkanović koji je nastupio na Prvenstvu Balkana za juniore koje je odrżano u g gdje je osvojio 8 mjesto