Minimalna pobjeda rukometaša Slobode protiv Izviđača CO

Golom Davora Kadića u posljednjoj sekundi utakmice, rukometaši tuzlanske Slobode u zaostalom susretu 6. kola Premijer lige BiH, pobijedili su večeras u dvorani Mejdan ekipu Izviđača CO iz Ljubuškog rezultatom 29:28 (16:14).

Sloboda je nastupila bez vrlo važnog igrača Emira Suhonjića, koji je zbog istegnuća mišića susret gledao iz publike, ali su se njegovi suigrači potrudili da se ovaj hendikep što manje osjeti.

Gosti su samo u prvih 15 minuta držali rezultatski priključak, u 12. minuti vodili su 5:7, ali je od 18. minute (10:10), sve bilo u rukama domaćih igrača, na čijoj klupi je debitovao trener Nedžad Mašić.

Na odmor se otišlo s rezultatom 16:14, a u nastavku susreta stalno su vodili Tuzlaci, najviše 27:23 u 52. minuti.

Međutim, umjesto sigurne pobjede uslijedila je drama. U 59. minuti najbolji igrač susreta, Vedran Delić, pogodio je za 28:28.

Na sreću domaćih, imali su posljednji napad i Davor Kadić je doslovce uz zvuk sirene sa zapisničkog stola pogodio za veliku pobjedu i radost igrača Slobode i posjetilaca u Mejdanu.

Domaći su veoma loše izvodili „sedmerce“, jer su od osam pogodili samo dva, ali su ipak uspjeli doći do svoje treće pobjede u prvenstvu.

Najviše golova za Slobodu postigli su Arnad Hamzić 8, Sedžad Abdurahmanović 6, Davor Kadić 5, te Enes Skopljak 4.

U ekipi Izviđača CO najefikasniji je bio Vedran Delić sa 14 golova, dok je Milan Vukšić postigao 5.