Duel odigran u sjajnom ambijentu na Gradskom stadionu Podgorica završen je rezultatom 1:1.

Golovi su pali u drugom poluvremenu. BiH je povela preko Menala, a Crnoj Gori poravnanje je donio Marušić.

Prvo poluvrijeme donijelo je dopadljiv i gledljiv fudbal, ali ne i pogotke.

Zaprijetila je Crna Gora u 3. minuti. Jovović je obrobao udarac, Šehić ga zaustavio.

Hadžikadunić je u šestoj minuti bio najviši u skoku poslije kornera, a njegov udarac glavom ispod prečke skinuo je Mijatović.

Hotić je u 19. minuti šutirao direktno u čuvara mreže Crne Gore.

Opasno je po gol BiH bilo u 30. minuti poslije kornera. Lopta je prošla kroz peterac, a niko od Crnogoraca nije je uspio zakačiti.

Minut poslije Krunić je napravio nekoliko sjajnih driblinga, proigrao Kolašinca čiji centaršut ne pronalazi Džeku.

Jovović se u 42. minuti majstorskim potezom oslobodio Hotića i Sušića, gađao suprotni ugao, a BiH je spasila prečka.

Zmajevi su drugi dio otvorili pokušajem Hadžiahmetovića, koji je uhvatio volej, a Mijatović odbranio.

Zanimljiv potez povukao je Petev j u 61. minuti kada je iz igre izvukao Pjanića, a umjesto njega poslao Prevljaka. Značilo je to i neke taktičke promjene. Krunić se vratio u vezni red, a Prevljak se u napadu priključio Džeki.

Samo minut poslije BiH stiže do prednosti, a pogodak su kreirali igrači koji su ušli s klupe. Strijelac je bio Luka Menalo, Petevov džoker s klupe pobjegao je odbrani Crne Gore, izašao sam pred gol domaćih i rutinski pogodio mrežu. Za Menala je ovo bio treći gol u 12. nastupu za Zmajeve.

Prevljak je u 70. minuti ušao u šesnaesterac Crne Gore, šutirao prema golu, a njegov udarac je izblokiran.

Crna Gora je do poravnanja stigla u 77. minuti. Strijelac je bio Marušić. Beograđanin u dresu Crne Gore je šutirao, lopta na putu prema golu pogodila jednog bh. defanzivca, promijenila pravac, prevarila Šehića i završila u mreži. Tražili su prethodno bh. fudbaleri prekršaj na sredini terena, ali italijanski sudija Daniele Orsato nije dobio nikakav signal iz VAR sobe.

Marušić je opasno zaprijetio i u 84. minuti, a njegov šut sa lijeve strane odlazi tik pored gola.

Nošeni podrškom s tribina Crnogorci su pokušali doći do punog plijena, ali u tome nisu uspjeli.