Lagana pobjeda rukometašica Jedinstva protiv Neretve

U susretu 18. kola Premijer lige BiH za rukometašice, u Tuzli je danas Jedinstvo pobijedilo ekipu Neretve iz Jablanice rezultatom 42:11 (21:8).

Razlika u kvaliteti bila je nesporno na strani domaćeg tima, što ilustruje i podatak da je ekipa iz Jablanice u drugom poluvremenu postigla samo tri gola, a primila 21.

Trener Tuzlanki Elmir Grabčanović značajnu minutažu u drugom poluvremenu dao je kadetkinjama i juniorkama ovog kluba, što u one iskoristile. Četiri mlade igračice u ovom razdoblju postigle su osam golova.

Igračicom utakmice proglašena je Matea Šumelj koja je s 9 golova bila prvi strijelac utakmice. U domaćem timu efikasne su bile još Sara Nikolovska i Damljana Bošnjak sa po 7, Admira Zvekić sa 5 i Jasmina Osmanović sa 4 gola.

U ekipi Neretve najboljom igračicom proglašena je golmanica Medina Klepo, dok je Jasmina Čosić s 4 gola bila prvi strijelac ekipe trenerice Sabine Pehić.