Košarkašice Jedinstva Piemonte u Tuzli pobijedile Livno

zaostaloj utakmici 17. kola prvenstva BiH za košarkašice večeras je u Tuzli ekipa Jedinstva Piemonte pobijedila Livno rezultatom 42:36 (17:7, 8:8, 9:7, 8:14).

Tuzlanke su imale prednost od početka utakmice, a najveće vodstvo u 17. minuti kada je Alma Jusupović ubacila trojku za 23:9.

U posljednje tri četvrtine obje ekipe slabo su pogađale, igralo se borbeno, ali s dosta tehničkih pogrešaka. Tuzlanke su postigle u tom periodu ukupno 25, a Livno 29 poena.

Borbenom igrom domaći sastav sačuvao je prednost i ostvario zasluženu pobjedu, drugu u nizu, a ukupno šestu u prvenstvu. Ujedno su se revanširale gošćama za poraz u prvom dijelu prvenstva.

Pobjeda je tim značajnija što je ekipa trenera Mirze Oštrakovića nastupila bez najbolje igračice i kapitena Jasmine Ahmetbegović, koja je zbog povrede okončala sezonu.

Tuzlanke su do pobjede vodile Naida Nurkić sa 13 i Žaklina Milošević sa 12 poena, dok je u ekipi Livna jedina s dvocifrenim učinkom bila Gabrijela Visković koja je upisala 15 poena.