Sport

Košarkaši OKK Slobode u drugoj utakmici pobijedili Vrijednosnice Osijek

U uzvratnom prijateljskom susretu, danas su košarkaši OKK Slobode pobijedili ekipu Vrijednosnica Osijek rezultatom 99:83 (23:14, 29:15, 26:20, 21:34).

Na taj način revanširali su se Osječanima za sinoćnji poraz od 84:88.

Tuzlaci su,ako i sinoć, odlično otvorili utakmicu, poveli su u prvoj četvrtini 18:6, a prednost se pred kraj poluvremena povećala na +22 poena.

Dobra igra u odbrani, s brzim kontrama, uz zavidnu efikasnost, doprinijela je da domaći tim sredinom treće četvrtine ode na +35 poena. Nakon toga Pandža je na parket poslao “poletarce”, pa su gosti uspjeli ublažiti poraz.

Najviše poena u domaćem sastavu postigli su Čerkezović 20, Jovanović i Hrnčić po 15, Mirković 12, a Božović i Gutić po 10 poena.

U ekipi Vrijednosnica Osijek Mandić je ubacio 19, Darling 18, a Šango i Pavlović po 11 poena.

OKK Slobodi je ovo druga pobjeda u pet susreta, a naredni ispit imat će na memorijalnom turniru Širokog (21. i 22. septembar), na kome će još nastupiti Cibona i Šibenik.