Sport

Karatisti Slobode uspješni u Bijeljini i Ilijašu

Dana 11.05.2024 godine prema kalendaru KSBiH održana su takmičenja u Bijeljini i Ilijašu, a karate klub “SLOBODA” Tuzla je nastupio na oba turnira i ostvario zapažene rezultate.

Dvije zlatne i jedna bronzana medalja osvojene su u Bijeljini na turniru ” TROFEJ BIJELJINE” na kojem je učešće uzelo preko 680 karatista iz 9 država.

Zlatne medalje osvojila je Husanović Uma, a bronzanu medalju je osvojila Ibrišimović Melika. Na ovom takmičenju ekipu su vodile trener Dževada Kišić i Anaruža Stjepić.

Na Ilijašu je održan tradicionalni 24. memorijalni turnir pod nazivom ” Rašid Buća” na kojem je učešće uzelo preko 550 takmičara iz Bosne i Hercegovine, a na ovom turniru smo nastupili sa 3 takmičara i osvojili smo dvije bronzane medalje.

Medalje na ovom takmičenju su osvojili braća Jusufović Tarik i Jusufović Bakir u kategoriji borbi, dok je Ibrišimović Tarik zauzeo 5.mjesto porazom u meču za medalju. Na ovom takmičenju ekipu je vodio trener Mirza Salković.

Sutra naš klub očekuje nastup na turniru prijateljstva u Usori gdje se nadamo dobrim rezultatima.