Hat-trick Husića za prvu pobjedu Zvijezde 09

Malo ko je očekivao da će Zvijezda 09 iz Stanišića, ekipa koja u 12 kola nije osjetila slast pobjede i nalazi se na začelju prvenstvene tabele, napustiti Tušanj u pobjedničkom slavlju, a to se ipak desilo.

Pomalo umorni igrači Slobode, ali koji su očito potcijenili goste, poraženi su rezultatom 0:3 (0:1).

Sva tri gola postigao je bivši Slobodin igrač Anel Husić. Prvi već u 21. minuti na asistenciju Miljana Govedarice, također bivšeg igrača tuzlanskog kluba.

Umjesto da nakon toga sve karte bace u napad, domaći su igrali bez ideje, s ne baš puno prilika za postizanje gola.

Mogao je u 30. minuti izjednačiti Husejinović, ali je njegov šut iz “slobodnjaka” otišao malo iznad grede.

U 59. minuti ponovo jedan brzi napad gostiju, a Husić je ponovo siguran realizator.

Gledatelji su skočili kada je u 63. minuti ‘mirisalo’ na gol, ali je “zicer” promašio Zukić.

I već u sljedećoj minuti stigla je kazna, a hat-trick postiže Husić, osiguravši svom timu zasluženu, prvu pobjedu u prvenstvu.

Nije opravdanje za loše izdanje Slobode ni činjenica da nisu nastupili Pršeš, zbog bolesti, te Hadžanović i Adžem, koje je Nalić odmarao.

Tuzlanski tim ušao je u seriju poraza, a ovo je treći, računajući i ispadanje iz Kupa BiH protiv Širokog.