Golom sa bijele tačke Sloboda pobijedila Čelik

Golom s 11 metara Antonija Vidovića, nogometaši Slobode na Tušnju su pobijedili ekipu Čelika iz Zenice sa 1:0, u prvom meču devetog kola Premijer lige BiH, ostvarivši tako četvrtu pobjedu u prvenstvu.

Utakmica je bila dosta monotona u prvom poluvremenu, a nešto malo sadržajnija u nastavku, kada je susret i odlučen.

Ključni trenutak utakmice dogodio se u 59. minuti, nakon duela Amara Beganovića i Tina Karamatića. Zeničanin je u šesnaestercu zaustavio mladog braniča Slobode, ali s visoko podignutom nogom što je sudija Admir Šehović, na intervenciju pomoćnika Enesa Đozića, okvalificirao najstrožijom kaznom.

Siguran sa bijele tačke bio je Antonio Vidović, postigavši treći gol u prvenstvu.

Nedugo zatim dogodila se nesvakidašnja situacija, kada se sudija Šehović sudario s jednim domaćim igračem. Pao je i povrijedio desnu ruku, pa je nakon pregleda od klupskog liječnika Slobode, Kasima Salkovića, s umotanom rukom ostao na klupi, a zamijenio ga je četvrti arbitar Adis Mulahasanović.

Inače, Sloboda je bila bolja u prvih pola sata, Čelik je izveo nekoliko napada u finišu tog dijela, a Anel Dedić dva puta je zabrinuo domaću publiku.

Na početku drugog poluvremena Salko Jazvin imao je dobru priliku, ali je šutirao pokraj gola.

Nakon pogotka, Sloboda je u 70. minuti imala još jednu dobru priliku. Ivan Baraban je s desne strane odlično ubacio pred gol Zeničana, ali je Seid Zukić s 5-6 metara ispred golmana Branislava Ružića promašio loptu!

Tuzlaci su ovom pobjedom na tablici sa 14 bodova pretekli Čelik, koji je ostao na 12 bodova.

Pomoćni trener Zeničana Bakir Šerbo smatra da njegov tim nije zaslužio poraz.

– Sloboda jeste bila bolja prvih tridesetak minuta, a ostatak utakmice mi smo držali pod kontrolom. Primili smo gol iz „penala“ koji neću da komentarišem, nema nikakvog smisla da pričam o tome. Čestitam Slobodi na pobjedi, a na nama je da u narednim utakmicama pokušamo ostvariti bolji rezultat od ovog danas – rekao je Šerbo.

Šef stručnog štaba domaće ekipe, Zlatan Nalić je rekao da je njegov tim bio lišen pomoći nekoliko igrača, ali da je svejedno očekivao pobjedu.

– Prvi put sam imao utakmicu da branim rezultat 1:0. Pobjeda je pobjeda i vrlo bitno je početi pobjeđivati ovakve utakmice – naglasio je Nalić.