Golom Nukića Tuzla City do tri boda protiv Mladosti

U susretu 15. kola Premijer lige BiH, na stadionu Tušanj u Tuzli nogometaši Tuzla Cityja pobijedili su ekipu Mladosti iz Doboj Kaknja rezultatom 1:0 (1:0).

Susret je protekao u inicijativi domaćih igrača, ali su tri boda osvojili samo jednim pogotkom.

U 22. minuti domaći tim imao je prvu ozbiljnu šansu. Nemanja Zlatković je asistirao Mirsadu Ramiću koji se našao nekoliko metara od gola, ali se spetljao i šansa je otišla u nepovrat.

Četiri minute kasnije ekipa iz Simin Hana je povela. Vojo Ubiparip je iz pozadine poslao „dugu“ loptu prema Ajdinu Nukiću. Odbrana Mladosti je djelovala konfuzno i napadač domaćih sigurno je pogodio za 1:0.

U 29. minuti Ubiparip je mogao povećati rezultat, ali je iz dobre prilike šutirao pokraj gola.

U nastavku utakmice golman gostiju Emir Velić dva puta je dobro intervenisao prilikom udaraca Dženisa Beganovića (70.) i Voje Ubiparipa, koji se u 74. minuti sam našao pred vratima gostiju.

Tuzla City je ovom pobjedom ostao u gornjem dijelu tabele, istovremeno prekinuvši niz od dva poraza.