Fudbaleri Željezničara porazili Tuzla City u Srebreniku

Fudbaleri sarajevskog Željezničara ostvarili su pobjedu u posljednjem susretu 16. kola Premijer lige BiH nad Tuzla Cityjem rezultatom 1:2 (0:1).

Željezničar je od početka bio kvalitetniji rival. Preko Beće su prvi zaprijetili mreži domaćeg tima, ali je golman Barcola bio na visini zadatka. U 11. minuti gosti su tražili jedanesterac, ali se pištaljka sudije Martinovića nije oglasila.

U 30. minuti ponovo se istakao golman Barcola. Šutirao je Beganović, ali je domaći golman ponovo imao odličnu intervenciju. Ipak, deset minuta kasnije Barcola je kapitulirao, a Amoah je donio prednost gostima i veliko slavlje.

U nastavku Željezničar ponovo diktira ritam, a u 58. minuti tim sa Grbavice je udvostručio prednost. Šutirao je Štilić, lopta se odbila od Mehidića i završila u mreži Tuzla Cityja.

Minutu poslije Beganović je bio u dobroj prilici, ali je šutira pored gola.

U 64. minuti domaći su ostali s igračem manje nakon što je sudija Martinović isključio Nukića.

Nadu da domaći mogu doći do remija ili preokreta, uprkos brojčanom deficitu, podgrijao je Pantelić u 78. utakmice kada je zatresao mrežu Željezničara na asistenciju Mešinovića. Imali su domaći preko Mendesa u 83. minuti idealnu priliku za izjednačenje, ali je njegov šut završio pored stative. Na kraju je ostao rezultat 1:2.

S novom pobjedom Željezničar je ponovo preuzeo treću poziciju sa 28 bodova, jednim više od Borca, a Tuzla City je ostao na 21 osvojenom bodu i zauzima sedmo mjesto.