Dva državna rekorda i pet medalja za atletičare-ke AK “Sloboda Tehnograd” na startu dvoranske sezone

Na otvaranju dvoranske sezone, na međunarodnom atletskom mitingu  AK “Karanovac” u Beogradu atletičari- ke AK ” Sloboda Tehnograd” postigli su odlične rezultate.

Elma Hasanbašić istrčala je novi državni  dvoranski rekord za mladje juniorke u trci na 1000 m sa rezultatom 3:15, 10 osvojivši bronzanu medalju u kategoriji seniorki.

Bakir Baković je postavio novi juniorski dvoranski rekord u seniorskoj trci na 200 m sa vremenom 22;97 s, osvojivši prvo mjesto i zlatnu medalju,  dok je drugu zlatnu medalju osvojio u seniorskoj trci na 60 m istrĉavši svoj lični rekord sa vremenom 7:22 s.

Nikola Pavljašević je bio najbolji u trci na 1000 m u kategoriji mlađih pionira sa ličnim rezultatom 3;00,32 s.

Srebro na 200 m sa ličnim rekordom od 23:18 s, i bronzanu  medalju u seniorskoj trci na 60 m sa ličnim rekordom 7: 35 s, osvojio je Bakir Musić, mlađi junior AK Sloboda Tehnograd.

Bronzanom medaljom okitila se i Ema Mešković u diciplini 200 m, sa ličnim rekordom 27:26 s za starije pionirke.

Na ovom takmičenju nove lične rekorde i dobre plasmane ostvarili su i Ajna Nezirovac (40 m i skok u dalj), Nudžejma Vrabac (60 m i 200 m), Enes Džinić (60 m i 200 m), Alija Džinić (60 m i 200 m), Benjamin Mijatović (60 m), Rijad Muratović ( 60 m i 200 m), Rijad Hasanbašić (60 m i 200 m).

Današnji državni rekordi Elme Hasanbašić i Bakira Bakovića   su deseti državni dvoranski rekord, koji su ostvarili atletičari-ke AK ” Sloboda Tehnograd” u ovoj takmičarskoj sezoni. Na taj način su takmičari ovog kluba, u godini proslave jubileja 75 godina postojanja, potvrdili kvalitet i kontinuitet u radu sa mladim atletskim naraštajima.

Sezona takmičenja u dvorani se nastavlja tokom decembra serijom takmičenja u atletskoj dvorani u Beogradu, te u AK Sloboda Tehnograd do kraja 2022. godine očekuju nove rekorde i medalje.