Dobro II poluvrijeme nedovoljno da se izbjegne poraz – Sloboda – Zrinski 0:1

Teže od očekivanog mostarski Zrinjski savladao je Slobodu na Tušnju 1:0.
Zrinjski je dominirao u prvom dijelu, ali postigao samo jedan pogodak. Prijetili su Surdanović i Topić, a zatim i Ćorluka, ali mreže su nakon pola sata mirovale.
U 37. minuti Surdanović dobro šutira, čini se da je lopta okrznula Dubačkića i završila je u mreži, te su gosti poveli. Do kraja prvog dijela vrijedi izdvojiti prilike Tičinovića, te Kiša, no ostalo je 0:1.
Zrinjski je bolje otvorio drugi dio, ali onda se budi i Sloboda. Zlatan Nalić je poremetio Plemiće sa par izmjena, a u 64. minuti sudija Admir Musić zaustavlja napad Slobode, uz velike proteste sa klupe Tuzlaka.
Bila je to izgledna šansa za domaće, no Musić nije želio da pusti prednost. U 69. minuti neugodni Komya u šansi za Slobodu, no nije uspio šutirati.
U 85. minuti šansa za goste, ali udarac Prskala brani golman Trako. Do kraja je ostalo 1:0 i Zrinjski je ostao na liderskoj poziciji.