Baljić na klupi Tuzla Cityja debitovao pobjedom protiv Zvijezde 09

Elvir Baljić je ubjedljivom pobjedom debitovao na klupi Tuzla Cityja.

U susretu 12. kola Premijer lige, na Tušnju je ekipa iz Simin Hana pobijedila Zvijezdu 09 rezultatom 3:0 (0:0).

Gosti su u prvom poluvremenu pružili snažan otpor domaćinu, imali su i priliku za vodstvo u 40. minuti kada je Ismar Hairlahović lobovao golmana Azira Muminovića, a loptu je ispred gol-linije izbacio Jovo Kojić.

Prije toga, Tuzla City je propustio tri izgledne prilike koje nisu iskoristili Samir Efendić (15.), Dženis Beganović (17.) i Farouk Nassim Zitouni (18).

U nastavku su domaći nogometaši pokazali da su bolja ekipa. U  53. minuti postigli su prvi gol. Asistirao je Nemanja Zlatković, a mrežu zatresao „rezervista“ Mirsad Ramić.

Šest minuta kasnije bilo je 2:0, s tim što je ovoga puta vlastitu mrežu zatresao Nikola Stanišić.

Sve je bilo riješeno u 72. minuti, kada je na dodavanje Voje Ubiparipa pogodak postigao drugi „rezervita“, Samir Burić.

Ovo je sedma pobjeda Tuzla Cityja, a osmi poraz posljednjeplasirane Zvijezde 09, jedine ekipe bez pobjede u dosadašnjem toku prvenstva.