Atletika – U Tuzli održano Prvenstvo BiH za pionire/ke

Jučer, je na stadionu “Tušanj” nakon šest godina, organizovano “Prvenstvo BiH u atletici za pionire-ke” na kojem su nastupali pioniri-ke iz 22 bosanskohercegovačka kluba. Rekonstrukcijom atletske staze, ponovo su se nakon šest godina, od kada je zadnji put održano neko zvanično takmičenje stekli uslovi za organizaciju ne samo domaćih nego i medjunarodnih takmičenja.
Obzirom da je na području FBiH još uvijek na snazi mjera okupljanja na sportskim manifestacijama na otvorenom do 100 ljudi, Klub je učinio sve da takmičenje bude organizovano uz sve epidemiološke mjere. Osim dobre organizacije članovi AK “Sloboda-Tehnograd” osvojili su I 5 medalja od čega 2 srebrne I 3 bronzane.
Titule viceprvakinja BiH za 2020 godinu osvojile su Ema Mešković u trci na 300 m, te Ena Bećirović u trci na 600 m.
Bronzane medalje osvojili su: Amer Bećirović u trci na 300 m, Amar Grbiić u bacanju kugle i štafeta AK “Sloboda-Tehnograd” 4×100 u sastavu: Emir Husagić, Nikola Pavljašević, Imran Babajić i Amer Bećirović”
U okviru ovog takmičenja održane su I dvije trke za senior na kome su nastupili najbolji seniori iz BiH i trojica takmičara iz Beogradskog atletskog kluba.
U trci na 100 m pobijedio je Aleksandar Kijanović sa rezultaom 10:66, drugi je bio Hajrudin Vejzović sa rezultatom 10:82, dok je treći bio takodjer naš takmičar Egon Savić sa istrčnim novim ličnim rekordom u vremenu od 10:92 s.
U drugoj seniorskoj trci na 400 m pobijedio je takmičar iz Srbije Boško Kijanović sa rezultatom 47:24, ispred takmičara AK “Sloboda-Tehnograd” Rusmira Malkočevića koji je istrčao 48:95, dok je treće mjesto osvojio Jovan Rosić iz AK “Borac”.

Već u srijedu (29.07.) u Sarajevu se održava Pojedinačno prvenstvo BiH za dječake i djevojčice na kome će nastupiti naši najbolji takmičari Bakir Musić, Ema Mešković, Nahla Kamerić I Nejla Kamerić.