AK “Sloboda- Tehnograd” – Nastupi na atletskom mitingu u Čitluku i uličnoj trci u Vlasenici

Ovog vikenda takmičari AK “Sloboda Tehnograd” natupili su na dva atletska takmičenja. U subotu je u Čitluk održan medjunarodni atletski miting “Dani berbe groždja I Memorila Bože Gagro” na kome su takmičari-ke AK Sloboda Tehnograd”  osvojili 7 medalja, dok  je u nedjelju  održana međunarodna ulična trka “Vlasenica 2022”  na kojoj su opet blistali najmlađi članovi Kluba osvojivši opet 6 medalja.

Na međunarodnom atletskom mitingu “Dani berbe groždja i Memorijal Boże Gagro”  zlatne medalje su osvojile: Ema Mešković u trci na 300 m  u kategoriji djevojčica  i Elma Hasanbašić u trci na 600 m u kategoriji juniorki,

Srebrne medalje osvojile su Ema Mešković u trci na 60 m u kategorijii djevojčica I  4×100 m djevojčice  u sastavu Nudžejma Vrabac,  Nahla Peštalić, Ismihan Muratović I Ema Mešković

Bronzanim medalja okitili su se Ajna Nezirovac u trci na 60 m  u kategoriji cicibanki,   Nikola Pavljašević u trci na 300 m u kategoriji pionira, te Ajšaa Babajić u bacanju kugle u kategoriji pionirki.

Drugog dana takmičenja, na uličnoj trci u Vlasenici ostvareni su sljedeći rezultati: