Dvostruka titula juniorskog prvaka BiH za 2020. godinu za Edhema Vikala

Panonika

Član Atletskog kluba “Sloboda Tehnograd” Edhem Vikalo je na Pojedinačnom prvenstvu Bosne i Hercegovine koje je ovog vikenda održano u Sarajevu osvojio dvostruku titulu juniorskog prvaka BiH za 2020. godinu. Vikalo je pobijedio u trkama na 100 i 200 metara istrčavši svoje najbolje rezultate na 100 metara u vremenu od 10,89 sekundi, te na 200 metara rezultat od 22,60 sekundi.
Pored Edhema Vikala titulom juniorske prvakinje okitila se Nejla Kamerić koja je slavila u trci na 5000 m hodanje.
Osim osvojenih zlatnih medalja, članovi našeg kluba osvojili su tri bronzane medalje i to, Ahmed Ahmetović u trci na 3000 metara stipl, Nejla Kamerić u trci na 3000 metara i štafeta 4×100 metara u sastavu Bakir Baković, Adi Nurkanović, Bakir Musić i Edhem Vikalo.
Već narednog vikenda u Tuzli će se održati Ekipno prvenstvo BiH za dječake i djevojčice.