Takmičari AK “Sloboda-Tehnograd” prvog dana Pojedinačnog prvenstva BiH za seniore osvojili 6 medalja

Panonika

Jučer, je na stadionu “ Kamberović polje” u Zenici počelo Pojedinačno prvenstvu BiH za senior-ke na kome su takmičari AK “Sloboda-Tehnograd” osvojili 6 medalja od čega 3 zlatne, 2 srebrne i 1 bronzanu. Titule ovogodišnjih seniorskih prvaka BiH osvojili su Hajrudin Vejzovići u trci na 100 m, Mahir Kurtalić u trci na 110 m prepone, te muška štafeta AK “Sloboda-Tehnograd” u disclipni 4x100m. Osvojenim prvim mjestima Vejzović, Kurtalić i štafeta su odbranili prošlogodišnje titule u ovim disciplinama.

4X100 M - AKSLT 1 MJ - ZENICA 2020
Titule seniorskih viceprvaka BiH za 2020 osvojili su Egon Savić u discipline 100 m sa rezultatom 10:82 istrčavši svoj lični rekord, te Rusmir Malkočević u trci na 400 m.
Bronzanu medalju osvojio je Edhem Vikalo u discipline 100 m sa rezultatom 11:09, što je njegov takodjer lični rekord.
Ovo takmičenje će poslužiti za odabir seniorske reprezentacije koja će nastupiti na Prvenstvu Balkana koje će se sredinom septembra održati u Rumuniji.