Sport

63 odličja za takmičarke KRSG Sloboda na “SALINES CUP – TUZLA 2022”

U subotu 05.11.2022. održao se 11. Međunarodni turnir u ritmičkoj gimnastici “SALINES CUP – TUZLA 2022” u maloj dvorani SKPC “Mejdan”.

 

Učešće je uzelo  250 gimnastičarki  u svim uzrasnim kategorijama i takmičile su se u individualnom programu i u grupnim vježbama.

Turnir je bio veoma uspješan te primio veliki broj pohvala za odličnu organizaciju.

Iz kluba KRSG Sloboda učestvovalo je 68 takmičarki u individualnim vježbama i grupnim vježbama, te

su osvojile 58 medalja u individualnim vježbama: 34 zlatne, 20 srebrenih, 4 bronzane a u grupnim vježbama osvjile su 3 zlatne i 2 srebrene medalje.

 

U individualnim vježbama medalje su osvojile:

A program:

  1. Nisa Šečerbegović – 1.mjesto ukupan plasman, 1.mjesto(bez rekvizita), 1.mjesto(obruč)
  2. Leonarda Crnogorac – 1.mjesto ukupan plasma, 1.mjesto(bez rekvizita), 2.mjesto(obruč)
  3. Latifa Džindo – 1.mjesto ukupan plasma , 1.mjesto(čunjevi), 2.mjesto(obruč)
  4. Emina Kalić –3.mjesto ukupan plasma, 1.mjesto(lopta), 2.mjesto(obruč)
  5. Amna Selimović – 3.mjesto ukupan plasman, 2.mjesto(obruč), 2.mjesto(lopta)
  6. Sara Muradbegović – 1.mjesto ukupan plasman, 1.mjesto (lopta), 1.mjesto (čunjevi)
  7. Elena Lončar – 2.mjesto ukupan plasman, 1.mjesto(obruč), 1.mjesto(lopta), 2.mjesto(čunjevi)
  8. Esma Huskanović – 1.mjesto ukupan plasman, 1.mjesto(lopta), 1.mjesto(čunjevi), 1 mjesto(traka)
  9. Amila Bećirović – 2.mjesto ukupan plasman, 1.mjesto(lopta), 1.mjesto(traka), 2.mjesto (čunjevi)
  10. Irma Jukić – 3.mjesto(obruč), 3.mjesto(lopta)

B program:

  1. Darija Josipović – mjesto(obruč)
  2. Uma Šečerbegović – mjesto(obruč)
  3. Džejla Hujdurović – 1.mjesto(lopta)
  4. Iman Uščuplić – mjesto(lopta)
  5. Lana Petric – 1.mjesto ukupan plasman, 1.mjesto(obruč), 1.mjesto(lopta)
  6. Divna Mahmutović – 2.mjesto ukupan plasman, 1.mjesto (čunjevi), 2.mjesto(obruč)
  7. Belma Mešić – 2.mjesto ukupan plasman, 1.mjesto(obruč), 1.mjesto(traka)

 

B light program:

  1. Lorena Čajić – 1.mjesto (lopta)
  2. Asja Selimović – 1.mjesto (lopta)
  3. Nadja Bektić – 2.mjesto (bez rekvizita)
  4. Sara Rizanaj – 2.mjesto (lopta)
  5. Emina Imamović – 1. mjesto (obruč)
  6. Mia Selimhodžić – 1.mjesto (lopta)

 

Nacionalni program:

  1. Dania Smajić – 1.mjesto (bez rekvizita)
  2. Ajna Ćebić – 1.mjesto (obruč)
  3. Ema Mehinović – mjesto (bez rekvizita)
  4. Amina Đulović – 2.mjesto (bez rekvizita)
  5. Korana Šimić – 1.mjesto (bez rekvizita)
  6. Ema Mujčinović – mjesto (lopta)
  7. Sara Selimović – 1.mjesto (obruč)

 

 

U grupnim vježbama zlatne medalje su osvojile:

 

Grupa 1:

Darija Josipović, Nisa Šečerbegović, Uma Šečerbegović, Ema Mujčinović, Džejla Hujdurović

 

Grupa 2:

Latifa Džindo, Emina Kalić, Lorena Čajić, Ajna Ćebić, Korana Šimić

 

 

Grupa 3:

Naida Palavrić, Nadina Mulić, Una Baraković, Ajna Bajrić, Una Dobrić, Ajša Žnić, Emina Murselović, Ajla Tihić, Elma Mustafić, Berina Gušić

 

Srebrene medalje su osvojile:

 

Grupa 4:

Una Malkočević, Asja Selimović, Zana Duman, Ana Jurić, Sajra Ramović, Zara Ovčina, Asja Šibonjić, Elma Bećirbašić, Lamija Morić, Amna Hakić

 

Grupa 5:

Asija Mulić, Esma Berbić, Hena Mehinović, Adna Djedović, Ema Mehinović, Lana Dedić, Lana Dobrić, Una Šibonjić

 

 

Čestitamo našim gimnastičarkama na jako dobrim rezultatima i želimo im puno sreće i uspjeha na sljedećim takmičenjima. Do kraja godine gimnastičarke Slobode nastupit će na turnirima u Budimpešti, Zagrebu, Visokom i Sarajevu.

 

Posebno se zahvaljujemo sponzorima, koji su podržali naš turnir i koji su pomogli da sve prođe u najboljem redu. Veliko hvala Gradu Tuzla, Ministarstvu za kulturu sport i mlade Tuzlanskog kantona, CPA d.o.o., Bingo d.o.o., stomatološke ordinacije Primadent i Novodent, stomatološka poliklinika Muradbegović, Tehnopetrol d.o.o., i Biljana d.d.

 

 

 

Komentari
Na vrh